Zajęcia adaptacyjne

Pierwsze przyjście dziecka do przedszkola jest niewątpliwie ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Dzieci w okresie adaptacji do nowego środowiska napotykają na wiele nowych dla siebie sytuacji, które mogą być przez nie odczuwalne jako zagrożenie bezpieczeństwa, wywołujące w nich niepokój i niepewność. W tym szczególnym okresie staramy się jak najlepiej dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka i razem z nim rozpocząć tę niezwykłą przygodę ułatwiając mu tym samym rozpoczęcie nowego etapu w życiu.

Pakiet adaptacyjny to 10 godzin – BEZPŁATNIE

Dzięki zajęciom adaptacyjnym dziecko ma szansę przekonać się, że można się świetnie bawić nie tylko w domu pod opieką rodzica. W tym czasie poznaje panie nauczycielki i swoich przyszłych kolegów i koleżanki. Zapoznaje się również z pomieszczeniami w naszym przedszkolu, salami zabaw, łazienką, szatnią oraz placem zabaw. Oswojenie niepokoju przed nieznanym to olbrzymi i bardzo ważny krok w kierunku usamodzielnienia się i wzmocnieniu poczucia własnej wartości, dziecko przekonuje się również ile radości daje wspólna zabawa.