facebook iprzedszkole

Warunki lokalowe

Budynek spełnia wszelkie wymogi obowiązujące w Unii Europejskiej.

Nowoczesna placówka posiada jasne i przestronne sale dydaktyczne, duży plac zabaw.Bezpośrednio przed budynkiem jest miejsce na swobodne zaparkowanie samochodu i bezpieczne odprowadzenie dzieci.Teren wokół budynku jest ogrodzony oraz monitorowany.

Przedszkole spełnia wszelkie obowiązujące wymogi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego określone w przepisach budowlanych i pożarowych.

Przedszkole Zielona Polanka funkcjonuje na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Gminy Mogilany. Jesteśmy pod nadzorem:

  • Inspektora Sanitarnego w Krakowie
  • Komendy Straży Pożarnej w Krakowie

Sale dydaktyczne wyposażone są w meble oraz przedmioty zabaw firmy, która jest liderem wyposażenia przedszkoli oraz wystawia atesty bezpieczeństwa. Bezpośrednio przed przedszkolem znajduje się plac zabaw. Dostęp do przedszkola zabiezpieczony jest czytnikiem kart magnetycznych

Przedszkole dla alergików

Choroby alergiczne stają się w obecnych czasach coraz większym problemem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. W związku z powszechnością tego problemu coraz więcej jest zapytań o przedszkole dla alergików. W sytuacji, kiedy coraz to nowsze metody leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów poprawy odporności dziecka My w naszym przedszkolu stawiamy na profilaktykę.

Tworząc Przedszkole Zielona Polanka starannie dobieraliśmy materiały wykończeniowe oraz technologię grzewczą, tak aby do minimum zmniejszyć ryzyko kontaktu przedszkolaka z alergiami:
  • nie posiadamy żadnych zasłon w pokojach
  • w pokojach zabaw zostały położone atestowane wykładziny TARKETT dedykowane do szpitali,przedszkoli, żłobków a w pozostałych pomieszczeniach zastosowano płytki ceramiczne.
  • w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci zastosowano nowej generacji przepływowe lampy bakteriobójcze , zapewniając w ten sposób niemal czyste mikrobiologicznie powietrze.
  • w całym przedszkolu zastosowano nowoczesne ogrzewanie podłogowe eliminując w ten sposób intensywny ruch powietrza, problem kurzu i roztoczy. Brak grzejników zewnętrznych eliminuje również ryzyko urazów i oparzeń ,a także zwiększa komfort zabawy dzieci na ciepłej podłodze.
  • w przypadku alergii pokarmowych na życzenie Rodzica przygotowujemy posiłki dla dzieci wymagających indywidualnego żywienia zgodnie z zaleceniem dietetyka.